Křest Guncentrum Cupu Action Air IPSC

Blog,IPSC

Bylo to 11.12. 2022, kdy se v Guncentru v Hradci Králové odehrál vůbec první závod Action Air IPSC. Action Air je airsoftový střelecký sport založený na praktické střelbě pod hlavičkou Mezinárodní konfederace praktické střelby (International Practical Shooting Confederation – IPSC). Soutěžící střílejí v jednotlivých předem připravených situacích po jednom a systém bodování je založen na dosažení co největšího počtu bodů v co nejkratším čase. Body jsou přidělovány za přesné zasažení papírových terčů a shození všech padacích terčů.

Tento závod byl unikátní z důvodu prostor, kde se odehrával. Guncentrum je nově vzniklá střelnice, která nabízí opravdu veliké vnitřní a vytápěné plochy. S tím přišly i ohromné možnosti, kterých pořadatelé při stavbě střeleckých situací naplno využili.

Závod se skládal z celkem 6 situací a soutěžilo se ve 3 divizích – Open, Rifle, Standard. Organizátoři odvedli veliký kus práce. Samotné situace byly tak veliké, že trvalo celkem 18 hodin je všechny postavit. Stavění situací předcházelo vyrábění zástěn, na které bylo použito cca půl kilometru střešních latí.

Závodu se zúčastnilo přes 40 závodníků z různých koutů České republiky a různého věku. 2 závodníci dorazili až ze Slovenska. Vítězové soutěže byli odměněni medailemi a cenami, které poskytlo Guncentrum a ostatní sponzoři – Anareus, Jefftron a High Level Gear. Na konci soutěže čekala na účastníky závodu tombola, ve které se losovalo o hodnotné ceny, jako například o sumky od High Level Gear nebo plynový revolver.

Jednalo se o zatím první závod ze série Guncentrum Cupu, lze tedy počítat s pokračováním v příštím roce. Obecně byl závod pokládán za vydařený a již nyní se mluví o pořádání příštího mistrovství Čr v Action Air IPSC právě v prostorách Guncentra.

Štítky :

Sdílet :

Poslední příspěvky